Değerli Meslektaşım,
 
Türk sigortacılık ve özel emeklilik sektörünün özerk, güçlü ve bağımsız bir Kurul tarafından düzenlenmesi ve denetlenmesinin faydalı olacağı İcra Komitemizce değerlendirilmiştir. Bu çerçevede, 25 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilen TOBB Türkiye Sektörel Ekonomik Şurada konu Sayın Bakanımıza doğrudan arz edilmiş, ayrıca diğer yetkili merciler nezdinde de gerekli girişimler yapılmıştır. Bu kapsamda, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanımıza ve diğer yetkililere teşekkürlerimizi sunarız.
 
SDDK’nın bağımsız ve özerk olması önemlidir. Bu nedenle atanacak kişilerin sektörün tüm paydaşlarının bilgi ve tecrübesinin kurula yansıtılabilmesi açısından önemlidir. Aksi takdirde kurul oluşumda SAİK, SEİK ve TSB açısından eksik temsil olacağı kanısındayız.  
 
Bu vesile ile Ülkemiz sigortacılık ve özel emeklilik sektörünün gelişimine öncülük edecek Kurumun çalışmalarına İcra Komitesi olarak gerekli katkı ve desteği sağlayacağımızı bildirir, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunun acentelik mesleğimize ve sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederiz.  
 
 
 
TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi adına
 
Levent KORKUT
 
İcra Komitesi Başkanı    

#EVDEKAL

Dask Teşvik kampanyası

Etkinlik takvimi

<<  <  Ekim 2021  >  >>
 Pz  Sa  Çr  Pr  Cu  Ct  Pz 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Template by JoomlaShine